MB GS2 EPS3 A0024469909 - repair

Nákladné vozidlá značky Mercedes-Benz používajú riadiacu jednotku s označením GS2 (EPS3) na riadenie prevodovky. Vo vozidle plní veľmi dôležitú úlohu a je nevyhnutná na bezproblémový chod vozidla. Komunikuje so senzormi a riadiacimi jednotkami v rámci celého vozidla. Ak sa pokazí GS2 (EPS3), pravdepodobne vaše vozidlo nenaštartuje, alebo naštartuje v núdzovom režime. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, čo sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche GS2 (EPS3), existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť opraviť ich sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť novú riadiacu jednotku od dílera Mercedes-Benz a nahradiť ju. Nová riadiaca jednotka Wabco GS2 (EPS3) je veľmi drahá a niekedy, čo sa týka času nedostupná.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamätí chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky GS2 (EPS3). Kúpiť si použitú jednotku Wabco GS2 (EPS3) s rovnakým hardvérovým číslom a zapísať zálohované dáta (urobiť tkz. klon). V prípade zamknutých jednotiek, dokážeme ich odomknúť a odhlásiť z vozidla, v ktorom boli namontované. Následne sú pripravené na montáž a prihlásenie do vášho vozidla. Aj takúto možnosť ponúkame, a to bez otvárania týchto typov riadiacich jednotiek!

Bežné poruchy tejto riadiacej jednotky prevodovky:

  • Chyba snímača otáčok
  • Prevodovka je v núdzovom režime – neradí prevodové stupne
  • Chyba komunikácie CAN-BUS s palubnou sieťou vozidla

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.