Klonovanie MB EHZ E-MAS

U nákladných vozidiel Mercedes-Benz sa jednotka EHZ E-MAS využíva na elektro-hydraulické riadenie tretej osi nápravy. Okrem toho môže byť EHZ vystavené drsnému elektrickému prostrediu, veľkým teplotným zmenám, vysokej vlhkosti a vibráciám. Musí pracovať aj v tomto drsnom prostredí, preto je skonštruovaný podľa najvyšších automobilových štandardov. Ak sa pokazí, pravdepodobne vaše vozidlo naštartuje v núdzovom režime a nie je možné ovládať tretiu nápravu. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, ktorá sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche EHZ, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť o opravu sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť nový modul od dílera Mercedes-Benz a nahradiť ho. Nový modul EHZ je veľmi drahý a niekedy, čo sa týka času nedostupný.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamäte chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky EHZ. Kúpiť si použitú jednotku s rovnakým hardvérovým číslom a zapísať zálohované dáta (urobiť tkz. klon). Aj takúto možnosť ponúkame, a to bez otvárania EHZ jednotky TRW!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.