VCM-ECU Wabco 4462700100 Iveco Stralis - TC1765

V nákladných vozidlách IVECO riadiaca jednotka VCM (Vehicle Control Module) reguluje a riadi napájanie palubného systému. Okrem toho môže byť VCM vystavená drsnému elektrickému prostrediu, veľkým teplotným zmenám, vysokej vlhkosti a vibráciám. Musí pracovať aj v tomto drsnom prostredí, preto je skonštruovaná podľa najvyšších automobilových štandardov. Ak sa pokazí, pravdepodobne vaše vozidlo nenaštartuje. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, ktorá sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche VCM, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť o opravu sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť nový modul od dílera Iveco a nahradiť ho. Nový modul VCM je veľmi drahý a niekedy, čo sa týka času nedostupný.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamäte chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky VCM. Kúpiť si použitú jednotku s rovnakým hardvérovým číslom, dekódovať PIN kód z pôvodnej a prispôsobiť k vozidlu. Aj takúto možnosť ponúkame pre všetky moduly VCM2 s procesorom TC1765 a VCM3 s procesorom MB91F469G!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.