ECU Scania OPC5 RET2

Nákladné vozidlá značky Scania používajú riadiacu jednotku s označením OPC5 (s retardérom je to OPC5/RET2) na riadenie prevodovky. Vo vozidle plní veľmi dôležitú úlohu a je nevyhnutná na bezproblémový chod vozidla. Komunikuje so senzormi a riadiacimi jednotkami v rámci celého vozidla. Ak sa OPC5/RET2 pokazí, pravdepodobne vaše vozidlo nenaštartuje, alebo naštartuje v núdzovom režime. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, čo sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Bežné problémy týchto riadiacich jednotiek:

  • automatická prevodovka neradí – núdzový režim
  • úplná nefunkčnosť
  • chyba CAN-BUS, výpadky komunikácie
  • nefunkčnosť ovládania jednotlivých ventilov

Ak dôjde k poruche OPC5, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť o opravu sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť novú riadiacu jednotku od dílera Scania a nahradiť ju. Nová OPC5 je veľmi drahá a niekedy, čo sa týka času nedostupná.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamäte chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky OPC5. Kúpiť si použitú jednotku s rovnakým hardvérovým číslom a zapísať zálohované dáta (urobiť tkz. klon). Aj takúto možnosť ponúkame!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.