Blow Off ventil pre motory VAG 2.0 TSI od r.v. 2013

Forge Motorsport predstavil najnovšiu verziu solenoidom ovládaného ventilu pre motory VAG 2.0TSI od r.v. 2013. Tento blow-off ventil je priamou náhradou sériového ventilu s uvoľnovaním pretlaku do atmosféry (tzv. hlasné prevedenie). Kit je navrhnutý tak, aby spolupracoval s OEM elektronikou, takže sa nemusíte obávať o problémy s výkonom či chybových hlásení, čo niektoré konkurenčné produkty naozaj nevedia zaručiť!

Rovnako ako prevedenie s recirkuláciou vzduchu, tento ventil je navrhnutý tak, aby eliminoval poruchy sériovo montovaného ventilu, kde často zlyháva membrána a spôsobuje únik tlaku. Novšie revízie tento problém čiastočne riešia, avšak plast, z ktorého je sériový ventil vyrobený sa môže v extrémnych prípadoch začať lámať a vniknúť do turba! Ventily Forge sú vyrábané z jedného kusu hliníka a namiesto membrány využívajú piest, ktorý zaručuje oveľa dlhšiu životnosť a servisné intervaly. Táto konštrukcia zaručuje nielen značne vyššiu spoľahlivosť oproti OEM ventilu ale tiež bleskovo rýchle reakcie. Tento ventil bol testovaný aj na vozidlách s výkonom presahujúcim 600HP!

Tento ventil bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa vošiel medzi turbo a nasávaciu hadicu, kde starší dizajn jednoducho nevošiel.

Tento článok bol zverejnený v Produkty so značkami .