Racingline Performance | VAG

„Život je príliš krátky aby ste šoférovali nudné auto.“

Ak máte to svoje „koncernové“ radi a zaujíma vás viac než len „čip“, poprípade rozmýšľate čo ďalej, tak ste tu správne. RacingLine Performance je doslova zviera na trhu motoršportu.

Spoločnosť RacingLine vznikla v roku 1997 ako Volkswagen Motorsport UK Limited. Vlastnená materskou spoločnosťou Volkswagen Group AG mala na starosti kompletný motoršportový program. Vtedy sa sústredila na britskú Rally kde sa nebáli použiť dokonca TDI agregáty. Úspechy na seba nenechali dlho čakať.

Veľký krok pre RacingLine prišiel v roku 2001, kedy pretekár Sam Roach tiež pracujúci v manažmente Volkswagen UK dostal ponuku odkúpiť a premiestniť prevádzku Volkswagen Motorsport Uk Ltd z Wolfsburgu. Súčastne sa premenovali na RacingLine Limited a pokračovali v prevádzke motoršportového programu z nových priestorov v Wellingborough v Spojenom kráľovstve.

Nové pravidlá britskej Rally prinútili firmu k zmenám a začali sa viac sústrediť na okruhy v podobe Volkswagen Racing Cup Championship, ktorý je populárny aj po 15 rokoch. Najnovšie sa RacingLine  pridalo k novému ošiaľu TCR (Touring Car Racing) a uzavrelo partnerstvo s Audi Sport, Volkswagen Motorsport a SEAT Sport. Tieto mená už hovoria samé za seba. RacingLine tiež podporujú FIA Formula 4 v Spojenom kráľovstve.

Čo môže lepšie preveriť kvalitu komponentov/produktov než závodná trať? Bola by škoda nevyužiť nadobudnuté skúsenosti z motoršportu.

A práve tieto bezkonkurenčné skúsenosti v motoršporte ich priviedli k vývoju rady RacingLine Performance Parts & Software, ktoré dnes predávajú prostredníctvom distribútorov po celom svete a vďaka ktorým sa prebudí skutočný potenciál vášho auta.

Keďže to nie je len o zvyšovaní výkonu, v ponuke nájdete takisto vysokokvalitné brzdy, športové podvozky, stabilizátory, uloženia tlmičov, držiaky motora, ľahké disky či dizajnové doplnky.

Či už ide o najčastejšie upravovanú platformu MQB – Audi A3, Audi TT, Seat Leon, Škoda Octavia, VW Golf, kompakty Audi A1, Seat Ibiza a VW Polo alebo nenápadné limuzíny Audi A4, Škoda Superb, VW Passat či športové verzie Audi S4 alebo Audi RS6/RS7, pre každého sa nájde niečo zaujímavé.

Medzi tie najpredávanejšie produkty, ktoré vás môžu zaujať patria: