Mercedes-Benz riadiaca jednotka motora - programovanie

V nákladných vozidlách značky Mercedes-Benz, jednotky MCM a ACM plnia veľmi dôležitú úlohu. Pre riadenie motora sa využíva riadiaca jednotka s označením MCM a na úpravu výfukových plynov ACM. Obe tieto jednotky sú dôležité a nevyhnutné na bezproblémový chod vozidla. Komunikujú so senzormi a riadiacimi jednotkami v rámci celého vozidla. Ak sa pokazí MCM alebo ACM, pravdepodobne vaše vozidlo nenaštartuje, alebo naštartuje v núdzovom režime. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, čo sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche MCM alebo ACM, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť opraviť ich sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť novú riadiacu jednotku od dílera Mercedes-Benz a nahradiť ju. Nová riadiaca jednotka MCM alebo ACM je veľmi drahá a niekedy, čo sa týka času nedostupná.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamätí chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky MCM/ACM. Kúpiť si použitú jednotku MCM alebo ACM s rovnakým hardvérovým číslom a zapísať zálohované dáta (urobiť tkz. klon). V prípade zamknutých jednotiek, dokážeme ich odomknúť a odhlásiť z vozidla, v ktorom boli namontované. Následne sú pripravené na montáž a prihlásenie do vášho vozidla. Aj takúto možnosť ponúkame, a to bez otvárania týchto typov riadiacich jednotiek!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.