TCU WABCO Mercedes-Benz MP4

Riadiaci modul prevodovky (TCM) sa nachádza v najnovších modeloch nákladných vozidiel Mercedes-Benz MP4 Euro 6. Je súčasťou elektronického systému SFTP nákladného vozidla Mercedes a je zodpovedný za plynulý chod automatickej prevodovky. V rôznych konfiguráciách vozidiel existujú tri typy od troch výrobcov Wabco, Festo a Bosch. TCM môže byť vystavený drsnému elektrickému prostrediu, veľkým teplotným zmenám, vysokej vlhkosti a vibráciám. Musí pracovať aj v tomto prostredí, preto je skonštruovaný podľa najvyšších automobilových štandardov. Ak sa pokazí, pravdepodobne vaše vozidlo naštartuje v núdzovom režime a nie je možné zaradiť prevodový stupeň. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, ktorá sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche TCM, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť o opravu sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť nový modul od dílera Mercedes-Benz a nahradiť ho. Nový modul TCM je veľmi drahý a niekedy, čo sa týka času nedostupný.
  3. Kúpiť si použitú jednotku s rovnakým hardvérovým číslom (riadiaca jednotka je už spárovaná s iným nákladným vozidlom). Ak ju chcete nahradiť, musíte urobiť odpárovanie, aby sa TCM stal tkz. virgin (ako nový). Následne ho môžete vložiť do svojho nákladného vozidla a spárovať ho s MCM a EIS. Aj takúto možnosť ponúkame, a to bez otvárania TCM!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.