PTM modul MAN TGX TGS TGL - konektory

Riadiaci modul PTM sa nachádza v najnovších modeloch nákladných vozidiel MAN Euro 6 (TGX, TGS, TGL) a plní veľmi dôležitú úlohu. Je nástupcom staršieho modulu FFR. Plní rovnakú funkciu a vypočítava rôzne riadiace faktory relevantné pre jazdný cyklus pre funkcie, ako sú: tempomat, obmedzovač otáčok, asistent riadenia, motorová brzda, riadenie teploty chladiacej kvapaliny atď. Komunikuje so senzormi a riadiacimi jednotkami v rámci celého vozidla, riadiacou jednotkou riadenia motora (ECU), riadiacou jednotkou prevodovky (TCU), riadiacou jednotkou združeného prístroja a ďalšími. Ak sa PTM pokazí, pravdepodobne vaše vozidlo nenaštartuje, alebo naštartuje v núdzovom režime. Veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, čo sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche PTM, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť o opravu sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť nový modul od dílera MAN a nahradiť ho. Nový modul PTM je veľmi drahý a niekedy, čo sa týka času nedostupný.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamäte chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky PTM. Kúpiť si použitú jednotku s rovnakým hardvérovým číslom a zapísať zálohované dáta (urobiť tkz. klon) Aj takúto možnosť ponúkame, a to aj bez otvárania PTM!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.