Active Sound Unit

CETE Automotive logoSpoločnosť CETE Automotive sa zaoberá výrobou špeciálnych doplnkov Active Sound, Active Valve Control a Active Suspension. Najpredávanejší produkt – Active Sound bude odteraz dodávaný s novou generáciou riadiacich jednotiek. Nová jednotka má oproti staršiemu typu hneď niekoľko výhod, ktoré si popíšeme v tomto článku.

Čo je to ten Active Sound?

CETE Automotive - dual generatorsV skratke je to audio systém pre váš motor. Súčasné výkonné naftové motory ponúkajú dynamiku porovnateľnú s objemnými benzínovými agregátmi. Problémom je však ich zvukový prejav. Naftové motory nemajú ten krásny zvuk benzínovej V8 a ak sa tomu čo i len približujú, výfukový systém všetko potlačí kvôli hlukovým normám a pohodliu posádky. Nie tak dávno prišla firma Milltek Sport s výfukovými systémami pre naftové motory 3.0TDI koncernu Volkswagen, s ktorými mali veľký úspech. Pre niekoho však môže byť nevýhodou, že takýto výfuk má športový zvuk stále a môže tak uberať z komfortu, na ktorý boli pasažieri zvyknutí. Preto prémiové značky automobilov prišli s riešením ako dosiahnuť športový zvuk len vtedy, keď je to žiadané. Modely ako Audi SQ7, Maserati Levante či Bentley Bentayga, ktoré majú naftové motory, majú za koncovými tlmičmi namontované takzvané generátory zvuku, ktoré sa postarajú o dokonalý zvuk. Tie vydávajú hlboký zvuk typický pre benzínový osemvalec a sú ovládané samostatnou riadiacou jednotkou aby bolo možné generovaný zvuk vypnúť či meniť jeho intenzitu podľa jazdného režimu.

Nová riadiaca jednotka je lepšia!

Pôvodný Active Sound využíval riadiacu jednotku (napríklad od Maserati) a Bluetooth Gateway modul pre komunikáciu s telefónom.

Active Sound riadiaca jednotka
Active Sound Bluetooth Gateway
Active Sound Unit

Nová Active Sound jednotka je menšia a nepotrebuje externý modul pre komunikáciu s telefónom – BT už sama obsahuje.

Čo je nové?

Active Sound Unit - aplikácia

 • Voliteľné zvukové stopy

  Pôvodný systém mal zvukovú stopu pevne danú v riadiacej jednotke, takže ak ste chceli iný zvuk, bolo nutné vymeniť hlavnú riadiacu jednotku za iný typ. Nová riadiaca jednotka ponúka na výber rôzne zvukové stopy, ktoré je dokonca možné priradiť ku každému profilu zvlášť.

 • A Mód

  Režim, pri ktorom nová riadiaca jednotka simuluje správanie staršieho typu. To znamená, že zvuk z generátora zvuku je výraznejší v nižších otáčkach a je možné nastaviť jeho hlasitosť bez ohľadu na otáčky motora.

 • Vynechávanie zapaľovania „misfire“

  Obľúbený zvuk benzínových motorov sa nezaobíde bez strieľania do výfuku. Nová jednotka Active Sound Unit simuluje toto vynechávanie zapaľovania a náhodne pridáva alebo uberá intenzitu. Simulované vynechávanie je aktívne napríklad pri pustení plynového pedálu v rozmedzí otáčok 1500 až 3000 RPM.

 • Aktualizácia softvéru cez smartfón

  Nová riadiaca jednotka z dielne CETE Automotive má plne aktualizovateľný softvér, čo umožňuje pridávanie nových zvukových stôp, nových funkcií alebo opravu chýb bez potreby návštevy montážneho strediska.

 • Prenositeľnosť na nové auto

  Meníte auto a chceli by ste Active Sound aj v ďalšom aute? S novou jednotkou je možné pri opätovnej montáži reaktivovať hlavnú jednotku Active Sound minimálne 2x, čím ušetríte peniaze za kúpu novej sady Active Sound.

Prečo si vybrať systém Active Sound od CETE?

Na trhu je niekoľko firiem, ktoré ponúkajú podobné riešenia. Generátory zvuku sú naozaj u všetkých výrobcov rovnaké. To v čom sa jednotlivé systémy líšia je softvér a riadiaca jednotka. Active Sound od spoločnosti CETE Automotive na rozdiel od ostatných značiek používa vlastnú riadiacu jednotku, ktorá bola ušitá na mieru zákazníkom na základe spätnej väzby. Konkurencia stále používa originálne riadiace jednotky pochádzajúce z prémiových modelov, ktoré nemajú ani zďaleka také možnosti nastavení a úprav ako nová jednotka Active Sound Unit.

Koľko takýto systém stojí?

Systém s 1 generátorom
od 1750,- €

Univerzál

Cena zahŕňa novú riadiacu jednotku, generátor zvuku, káblový zväzok a odbornú montáž.

Systém s 2 generátormi
od 2390,- €

Špecifické modely

Určené napríklad pre Audi A6/A7/A8. Cena zahŕňa novú riadiacu jednotku, 2 generátory zvuku, káblový zväzok a odbornú montáž.

Nová riadiaca jednotka
od 799,- €

Upgrade

Vhodné ako upgrade originálneho systému Active Sound alebo staršej verzie s 2 jednotkami.