MTE.sk

Často nás oslovujete s otázkami týkajúcimi sa výfukových systémov Milltek. Aby ste sa viacerí dozvedeli čo najviac, vyberáme najčastejšie otázky a odpovedáme Vám na ne.

Aký nárast výkonu môžem očakávať pri použití výfukového systému Milltek Sport ?

Každý automobil a jeho motor má vlastné charakteristiky, záleží či je motor preplňovaný, alebo nie, no nárast výkonu sa pohybuje od 8 do 12 percent. U závodných automobilom to môže byť aj o niečo viac.
lotus

Rád by som vo svojom vozidle dosiahol športový zvuk, no nechcem, aby som každé ráno budil susedov, alebo bol obťažovaný na dlhých cestách.

Ako zneje slogan firmy Milltek: “Výkon, ktorý Vám udrie na vaše city, nie však do Vašich uší.”, tak aj technici firmy plánujú a vyrábajú produkty s vysokým výkonom pri zachovaní zodpovednej hladiny hluku. Milltek sa nesnaží a ani sa nikdy nesnažil o podpriemerný “street tuning”, ktorý bude počuť na míle ďaleko. Produkty Milltek Sport sú postavené tak, aby oslovili nadšencov všetkých úrovní špeciálne s non-resonated (nerezonančnými) časťami.
fiat abarth

Čo je to rezonátor a aký je rozdiel zvuku medzi rezonančným a nie rezonančným systémom?

Rezonátor je komora vo výfukovom systéme, ktorá obsahuje určité množstvo vzduchu, ktorý je určený pre vybudenie určitých frekvencií zvuku.
subaru

Je legálne mať výfukový systém bez katalyzátora?

Nakoľko všetky vozidlá vyrobené po r. 1993 musia byť vybavené katalyzátorom, z hľadiska emisnej kontroly je tento výrobok nepovolený.
r32

Aká alternatíva potom existuje miesto pôvodného katalyzátora ktorý dosť obmedzuje výkon celého systému?

Hi Flow katalyzátor Milltek, ktorý má o 30 % vyššiu priepustnosť oproti pôvodným katalyzátorom.
sciroco

Je možné si kúpiť výrobok len samostatne, napr hi-flow katalyzátor, poprípade cat-back systém?

Hi flow katalyzátory sa predávajú samostatne mimo systémov, poprípade je možné si vybrať u určitých vozidiel z rôznych kombinácií či koncoviek.
corsa

Budem musieť upraviť svoje vozidlo tak, aby mi výfukový systém pasoval na dané vozidlo?

Nie. Naše výrobky sú priama náhrada za pôvodný systém a takisto s všetkým potrebným pre ich uloženie. Existuje niekoľko nástrojov, ktoré môžu vyžadovať odlišné zadné záclonky na montáž, aby boli koncovky pre ukončenie zadného nárazníka rovnaké (napr. VW Golf Mk4). Kovanie a držiaky sú vyhotovené veľmi jednoduché a dokáže si ich vymeniť každý zručnejší mechanik.
aston

Je na vaše výrobky stanovená záruka?

Áno, firma Milltek sa hrdo pýši poskytovanou celoživotnou zárukou proti korózii a výrobným chybám. Hi- flow katalyzátor deklarujeme zárukou 2 roky, alebo 80.000 km od inštalácie. Odporúča sa používať hi-flow Milltek katalyzátor v spojení s Milltek sport systémami, nakoľko boli testované a odladené spolu s nimi, preto ani nieje možné ponúknuť záruku pri použití na vlastných systémoch, či výrobkov iných firiem.
porsche

Záruka sa nevzťahuje pri použití špeciálnych palív( vstrekovanie oxidu dusného) NOS, či mechanickému poškodeniu. Každú reklamáciu posudzujeme osobitne, nakoľko si vážime zákazníka a snažíme sa vyhovieť jeho požiadavkám.

Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, kľudne nás oslovte.