MTE Cup 2018

Úspešný seriál MTE CUP bude aj v roku 2018 súčasťou motoristickej sezóny na Slovensku, ktorého podujatia sú určené pre začiatočníkov, profesionálov, juniorov a pre každého kto si má záujem vyskúšať športovú jazdu, súperenie, či preveriť si svoje jazdecké schopnosti na uzatvorených tratiach a nie v bežnej premávke.

Súťažiaci, ktorí sa rozhodnú absolvovať všetky podujatia v seriály, majú možnosť sa zaregistrovať a zbierať body do celkového hodnotenia.

Jednou zo zmien oproti minulým ročníkom je vytvorenie nových kategórii. Okrem tradičných kategórii jeden až sedem rozdelených podľa objemu a pohonu vozidla, juniorov a žien pribudnú v sezóne 2018 kategórie N1 a N2. Do týchto kategórií rozdelených podľa objemu vozidla sa môžu prihlásiť súťažiaci starší ako 18 rokov, ktorí v minulosti nezískali titul majstra alebo vicemajstra v predošlých ročníkoch tohto seriálu, v niektorých z disciplín SAMŠ ako napríklad Rally, SRP, RRP, Slalom či Preteky automobilov do vrchu, prípadne v niektorých z iných seriálov ako Miniralycup a podobne. Vozidlá v týchto kategóriach musia byť produkčné, sériové prípadne tuningové, nesmú byť upravené a určené výhradne na súťaže.

Všetkým, ktorí prejavia záujem zúčastniť sa na podujatiach ako súťažiaci, odporúčame dôkladne si prečítať zvláštne ustanovenia podujatia a tiež všeobecné predpisy seriálu MTE CUP 2018, ktoré nájdu na stránke www.pdautosport.com.

Motoristický fanúšikovia sa môžu tešiť na tradičné ale aj úplne nové trate. Pretekať sa bude v Cesticiach, Košickom Klečenove, Čakanovciach, v Šaci, na Jahodnej, či v Gyňove. Na súťažiacich čakajú v tomto ročníku aj úplne nové trate v Družstevnej, Košiciach či prekvapenie pod názvom serpentíny. Seriál MTE CUP 2018 odštartuje 10. marca podujatím VIII. MAAD RALLY CESTCE.