MAN TGA - Wabco EBS5 0486106131 - oprava - programovanie

Systém EBS v nákladných vozidlách plní obzvlášť dôležitú úlohu. U nákladných vozidiel značky MAN, riadiaca jednotka EBS 5 od výrobcu Wabco ovláda brzdový systém prostredníctvom elektronických signálov a môže kedykoľvek komunikovať s jednotlivými komponentmi. Ventily na brzdových valcoch vytvárajú požadovaný brzdný tlak práve podľa riadiacich signálov. Snímače rýchlosti nainštalované na kolesách vozidla pre integrovanú funkciu ABS neustále poskytujú systému EBS aktuálne informácie o rýchlosti kolies. Rôzne integrované funkcie riadenia bŕzd zisťujú akékoľvek odchýlky od bežných jazdných podmienok a v prípade nebezpečenstva zasahujú do procesu jazdy.

Okrem zvýšenia bezpečnosti, špecifické funkcie optimalizujú aj komfort jazdy a opotrebovanie obloženia. Ak sa EBS pokazí a vozidlo je nepojazdné, veľmi dobre vieme, že toto je najhoršia situácia, čo sa môže stať v dopravnom priemysle. Prioritou je čo najrýchlejšie vrátiť kamión na cestu.

Ak dôjde k poruche EBS 5, existuje len málo možností, ako môžete problém vyriešiť:

  1. Môžete sa pokúsiť o opravu sami. To vám neodporúčame, nakoľko je to technologicky náročné. Zo skúseností vieme, že po neodbornom zásahu dôjde k nenávratnému poškodeniu procesora a strate dát. Opravu môžete zveriť nám, skúsenému špecialistovi na opravy týchto typov jednotiek.
  2. Kúpiť novú riadiacu jednotku od dílera MAN a nahradiť ju. Nová jednotka Wabco EBS 5 je veľmi drahá a niekedy, čo sa týka času nedostupná.
  3. Urobiť zálohu dát procesora a pamätí chybnej (poškodenej) riadiacej jednotky EBS 5. Kúpiť si použitú jednotku s rovnakým hardvérovým číslom a zapísať zálohované dáta (urobiť tkz. klon). Aj takúto možnosť ponúkame, a to bez otvárania EBS jednotky Wabco!

Na nami opravené riadiace jednotky sa vzťahuje ročná záruka.

Pri opravách používame náhradné komponenty špičkovej kvality určené pre automobilový priemysel.