Povrchová úprava Zircotec

Výrobca výfukových systémov Milltek Sport opäť posúva latku vyššie uvedením turbo zvodov (downpipe) s aplikovanou keramickou povrchovou úpravou už vo výrobe. Vďaka spojeniu síl s lídrom na trhu vo výrobe tepelných štítov a náterov, Zircotec-om, nová produktová rada Milltek ponúka lepší výkon motora, spoľahlivosť a účinnosť – rovnako ako bezchybný vzhľad.

Už niekoľko rokov množstvo popredných tunerov a pretekárskych tímov aplikovalo na výrobky spoločnosti Milltek jedinečnú keramickú povrchovú úpravu Zircotec. Preto ďalším logickým krokom bolo ponúknuť hotové riešenie pre jednoduchú montáž a vyššiu pridanú hodnotu. Zircotec nátery sú vyvíjané dlhé roky a overené praxou stovkami kilometrov na pretekárskych okruhoch. Nielen, že pomáhajú predchádzať tepelným stratám zo samotného výfukového systému, ale tiež chránia ostatné komponenty v motorovom priestore pred nadmerným teplom. Vlastné testy firmy Milltek povrdili zníženie povrchových teplôt až o 33% po aplikácii Zircotec, čo sa v niektorých prípadoch rovnalo zníženiu teploty pod kapotou až o 50%! Keďže mnohé sofistikované úpravy riadiacich jednotiek motorov (chiptuning) obmedzujú výkon, keď spozorujú stúpajúce teplo, takéto zníženie teplôt môže skutočne pomôcť udržať výkon a krútiaci moment pri zvýšenej záťaži, ako je napríklad pretekanie a použitie na trati.

Keďže ochranná vrstva Zircotec je súčasťou výrobného procesu spoločnosti Milltek, povrch downpipe je pred aplikáciou dokonale pripravený na aplikáciu nástreku. Pri rozumnej hrúbke 0,3 mm je povrch Zircotec tvorený vrstvou overenej keramiky Zirconia, ktorá obsahuje malé vzduchové dutinky prirodzene vyskytujúce sa v procese nanášania, čím sa aktívne znižuje prenos tepla.

14 farieb povrchovej úpravy Zircotec

Pri odolnosti až do 900 °C určite nebude mnoho aplikácií, ktoré by nové downpipe od Milltek-u nezvládli. Štandardne bude Milltek ponúkať úpravu vo farbe „Stealth Grey“, ktorá určite osloví nadšencov OEM. Na druhú stranu, v ponuke bude všetkých 14 Zircotec farieb na objednávku pre tých, ktorí chcú mať niečo úplne jedinečné. Ideálne pre showcars a pretekárske automobily!

Ako prvé Milltek ponúkne produkty pre obľúbené platformy VAG Mk5/Mk6/Mk7 a Honda Civic Type-R FK8. Neskôr sa ponuka rozrastie o modely podľa dopytu zákazníkov. Hneď ako budú produkty dostupné, pridáme ich aj do nášho e-shopu.