Forge intercooler TTRS - bez naraznika

V nadväznosti na veľmi úspešný intercooler pre Audi RS3 8V je intercooler pre Audi TTRS (8S) výsledkom práce Forge inžinierov, a len potvrdzuje povesť popredného výrobcu intercoolerov, ktoré ponúkajú skutočný nárast výkonu a poklesu teploty.

Forge FMIC - Audi TTRS 8S

Zatiaľ čo podvozok 8V zdieľa mnoho komponentov s TTRS 8S, priestor za nárazníkom má iný tvar a zmenila sa aj výstuha nárazníka. To si vyžiadalo úplne nový intercooler a úpravu výstuhy pre tento najnovší podvozok. Jadro intercoolera TTRS má obrovský rozmer 640 x 250 x 100. Toto dáva obrovskú plochu, o 56% väčšiu ako originál a ešte výraznejší nárast objemu o 94%.

Graf Forge TTRS - intercooler
Ako je uvedené v predchádzajúcom grafe, pri obidvoch testoch necháme zohriať vozidlo až pokiaľ sa ventilátory chladiča zopnú a vypnú (čo dáva vstupnú teplotu 36 °C). Následne začína meranie.

To poskytuje konzistentnejší výsledok a presnejšie odráža skutočné podmienky jazdy. Môžete ľahko vidieť, že intercooler Forge ochladzuje oveľa rýchlejšie a prináša oveľa väčší pokles teploty v porovnaní s OEM. Testovali sme vozidlo s úpravou Stage 1 (chiptuning a úprava výfukového potrubia). Namerali sme výkon 477,2 PS s maximálnou vstupnou teplotou 76 °C. S intercoolerom a inými úpravami, to isté vozidlo dosiahlo výkon 528,2 PS s maximálnou vstupnou teplotou 34 °C. Získali sme 51 PS a pokles teploty o 42 °C. Pri úprave Stage 2 budú zisky pravdepodobne ešte pôsobivejšie, keďže jadro intercoolera naozaj začne efektívne pracovať iba na vozidlách s úpravou Stage 1. Kompletný kit obsahuje všetko potrebné pre inštaláciu, vrátane kompletných inštrukcií. Montáž môže trvať približne 3-4 hodiny.