Spoločnosť Scorpion Exhausts nedávno predstavila novú škálu vysokovýkonných výfukových systémov pre Audi RS3 (hatchback aj sedan), Audi TTRS, VW Golf 7.5R.

Nové cat-back systémy pre Audi RS3 a TTRS

Výfukové cat-back systémy pre Audi RS3 8V (Sedan aj Sportback) a Audi TTRS 8S sú vyrobené z T304 nehrdzavejúcej ocele s priemerom 80mm pre maximálny výkonový potenciál. Systém obsahuje rezonátor a môže byť vo variante s klapkami (pracujú na základe vybraného jazdného režimu) alebo bez klapiek pre ohromujúci športový zvuk v celom spektre otáčok. Koncovky EVO ponechajú vašej RS3/TTRS OEM+ vzhľad, ostáva vám už len zvoliť či budú v čiernej keramike alebo leštené nerezové.

Pre ešte väčší výkon vyvinuli technici Scorpionu downpipe s priemerom 80mm. Tento diel s vysokým prietokom je v ponuke so športovým katalyzátorom, ale aj bez neho. Využívajú V-band svorky pre rýchlu a ľahkú zámenu bez dodatočných úprav. S inštaláciou je potrebné upraviť riadiacu jednotku motora na Stage 2.

Váha OEM vs Scorpion Exhausts

Originál downpipe 11,1kg
Scorpion downpipe 6,1kg
Originál cat-back 25,3kg
Scorpion cat-back 20,3kg

Cat-back systémy nájdete už aj v našom obchode

Až 16 možností pre obľúbený Golf

Výfukové systémy Scorpion pre VW Golf 7.5R majú oveľa viac možností, celkovo 16 kombinácií. Systémy cat-back pozostávajú zo stredového rezonátora, spojovacieho potrubia, dvojitého zadného tlmiča s klapkami alebo bez klapiek a koncoviek vo vysokom lesku alebo v čierne keramike. Koncovky sú v štýle Daytona alebo Monaco.

Pre kupujúcich, ktorí hľadajú silnejšiu a agresívnejšiu variantu, vyvinuli technici systém cat-back bez rezonátora s dvojitým zadným tlmičom s klapkami alebo bez klapiek a koncovkami pre vaše ideálne prispôsobenie. Všetky diely sú vzájomne zameniteľné, čo znamená, že môžete zakúpiť individuálnu časť na prispôsobenie systému, ak je to potrebné.

Nadšenci, hľadajúci ešte väčší výkonový potenciál budú potešení, že aktuálne downpipe typu SVAGC a SVAGX s priemerom 76 mm/3″ takisto pasujú na 80mm cat-back systémy bez problémov.

Technici sú v súčasnosti v štádiu konečného testovania nových 80mm downpipe s vysokým prietokom, ktoré budú predstavené v nasledujúcich týždňoch.

Váha OEM vs Scorpion Exhausts

Originál downpipe 7kg
Scorpion downpipe so športovým katalyzátorom 6,2kg
Originál cat-back 24,6kg
Scorpion cat-back 21,2kg