Čo je to SRC / Adblue systém vo vozidle

Moderné autá s dieselovými motormi sú vybavené systémom selektívnej katalytickej redukcie (SCR), ktorý zabezpečuje dodržiavanie noriem Euro-6. Technológia SCR sa už používa väčšinou pre obchodnú dopravu, kamióny a autobusy. Avšak majitelia osobných automobilov môžu byť prekvapení, že takýto systém je implementovaný aj v ich autách. V osobných automobiloch sa systém používa v rôznych verziách. Spoločnosť Mercedes označuje túto technológiu BlueTec, VW – BlueTDI, BMW – BluePerformace Technology.

Ako pracuje systém SCR / Adblue

Roztok AdBlue sa čerpá pod tlakom z močovinovej nádrže potrubím do močovinovej dýzy, ktorá vstrekuje dávkované množstvo roztoku do výstupného kanála. Redukčný katalyzátor podporuje chemickú reakciu NOx na neškodný dusík (N2) a H2O (voda). Účinnosť prevádzky systému je určená snímačom NOx na výstupe redukčného katalyzátora.

Majitelia s týmto systémom inštalovaným vo vozidle mávajú bežne problémy, že systém zakáže opätovné spustenie motora v prípade nedostatku roztoku Adblue v nádrži alebo v prípade zlyhania komponentov systému. Pri detekcii poruchy sa na obrazovke systému sa zobrazí správa o počte najazdených kilometrov alebo počte možných štartov. Následne je jazdná vzdialenosť len 50 km. Vo väčšine prípadov je údržba alebo oprava tohto systému príliš drahá a nezodpovedá súčasnej ekonomickej realite nášho života.

Oprava, prípadná deaktivácia Adblue

Deaktivácia systému SCR umožňuje vyhnúť sa nutnosti naplnenia roztoku Adblue a blokovanie štartu, prípadne obmedzenie výkonu v dôsledku poruchy niektorých systémových komponentov bude zablokované. Pôvodná elektronika AdBlue sa zachová. Výhodou je, že systém AdBlue sa dá kedykoľvek opätovne spustiť, to znamená, že nedochádza k žiadnej fyzickej demontáži systému z vozidla.

V súčasnej dobe naša firma ponúka testované riešenia na systém vo vozidlách (osobných, nákladných, autobusoch a poľnohospodárskych strojoch) BMW, Mercedes Benz, PSA, Renault, Dacia, Mazda, Ford, Mitsubishi, Nissan, Opel, Land Rover, Jeep, VW, Audi, Seat, Škoda, DAF, Iveco, Man, Mercedes Truck, Scania, Volvo Truck, Alexander Dennis, BMC, Case, Claas, Deutz, FAW, Fendt, JCB, John Deere, Massey Ferguson, Solaris, Steyr, Valtra a mnoho ďalších.