Deaktivácia filtra pevných častíc

Domov / Programovanie / Deaktivácia filtra pevných častíc
Deaktivácia filtra pevných častíc 2018-01-09T09:04:32+00:00

Čo je to DPF resp. FAP filter

Všetky nové dieselové automobily sú vybavené filtrom pevných častíc, ktorý sa označuje anglickou skratkou DPF (Deisel Particular Filter) alebo francúzskou FAP (Filter a particules). Je umiestnený v koncovej časti výfukovej sústavy. Zabraňuje vypúšťaniu pevných častíc z výfuku a „tmavému“ čmudeniu motora.

Filtre pevných častíc by sa mali postarať o to, aby dieselové motory neznečisťovali ovzdušie. Tak aspoň znie oficiálne zdôvodnenie ekologickej loby, ktorá má s prírodou samozrejme len tie najlepšie úmysly. Koľko vám filter pevných častíc vydrží je aj otázka toho ako jazdíte.

Ako sa prejavuje nesprávne fungujúci a zanesený filter pevných častíc? Spoznáte to podľa väčšej lenivosti motora pri prudkom zošliapnutí plynu, rozsvietením kontrolky, či niekoľkými pokusmi o núdzovú regeneráciu, ktorú spustí elektronika.

Deaktivácia filtra pevných častíc

Ak sa nepodarí ani tá, obvykle nasleduje „núdzový režim motora“ a jazda do najbližšieho servisu, kde vám DPF filter prečistia. Neskôr však bude zrelý na výmenu. Výmena tohto komponentu však nie je lacná záležitosť. Nový filter vás vo väčšine prípadov vyjde na viac než 1 000 eur. Filter pevných častíc teda dokáže spôsobiť vrásky na čele. Máme však dobrú správu! Dá sa odstrániť, čím sa týchto starostí nadobro zbavíte!

Ponúkame vám profesionálne odstránenie filtra pevných častíc z vášho vozidla. Nejde pritom len o samotné mechanické odstránenie, ale aj o úpravu elektroniky motora tak, aby mu tento filter „nechýbal“.

Odstránenie DPF má dve fázy. Prvou je mechanické odstránenie filtra z výfuku. Následne je upravená aj riadiaca jednotka motora. Dôvodov Prečo sa oplatí odstrániť filter je niekoľko. Predovšetkým si do budúcnosti ušetríte množstvo starostí a mierne poklesne spotreba vášho auta. Vyhnete sa aj prípadnému „padaniu“ motora do núdzového režimu.

Výhody odstránenia DPF filtra

Odstránenie filtra DPF je jednorazový úkon. Jeho súčasťou je záruka, že vaše auto bude aj naďalej spĺňať všetky emisné limity. Ide o veľmi vhodný spôsob ako aj pri staršom aute dosiahnuť menšie náklady na servis a predísť komplikáciám s týmto komponentom. Odstránenie filtra je vhodné aj pre tých, ktorí jazdia často krátke trasy, pretože filter sa pri takejto jazde nedokáže poriadne zregenerovať.

Deaktivácia a odstránenie filtra pevných častíc je úplne bezpečné a neriskujete tým poškodenie motora ani jeho elektronickej riadiacej jednotky. Hlavné výhody a dôvody profesionálneho odstránenia DPF filtra:

  • cenovo dostupné a spoľahlivé riešenie ako predísť problémom v budúcnosti
  • vhodné aj pre staršie autá pri ktorých hrozí upchatie filtra
  • sofistikované mechanické aj elektronické odstránenie filtra
  • nižšia spotreba vďaka úprave elektroniky
  • bezproblémové plnenie emisných limitov
  • bezpečný spôsob bez poškodenia motora
MTE.sk