Pipercross

pipercross-logo

Spoločnosť Pipercross so sídlom v Northamptone v Anglicku vyrába špeciálne vzduchové filtre, ktoré majú doživotnú záruku. Tridsaťročné pôsobenie na trhu s pretekárskymi filtrami je zárukou mimoriadnej kvality a efektivity týchto filtrov.

Spolupracujú s profesionálmi na okruhoch

Tieto filtre sú používané na rôznych pretekoch na celom svete. Sú vyrábané z peny ktorá je špeciálne tvarovaná a sú priamo vo výrobe testované na motorových brzdách.

Pipercross vyrába filtre pre použitie na bežných cestách ale aj také, pri ktorých je použitie obmedzené len na pretekárske okruhy, s veľkou priepustnosťou vzduchu. Vďaka tejto pene majú výbornú schopnosť zachytávať nečistoty.

Vzduchové filtre Pipercross pomáhali mnohým pretekárskym týmom a v spolupráci s nimi firma stále vyvíja a vyrába jedny z najpokročilejších vzduchových filtrov na trhu.

Lepšia filtrácia, dlhšia životnosť

Filtre Pipercross sú napríklad originálnym vybavením motocyklov Triumph. Žiadny iný výrobca sa nemôže pochváliť takým širokým sortimentom aplikácií a takým rýchlym tempom vývoja nových sád filtrov pre cestné motocykle a pretekárske okruhy ako práve Pipercross.

Tieto filtre zásadne prekonávajú svojich papierových a gázových konkurentov pri dodávke vzduchu do motora. Dokonca aj keď sú znečistené. Srdcom každého filtra Pipercross je špeciálne vyvinutá polyuretánová pena, ktorá funguje ako filtračné médium a má ako vyšší filtračný výkon, tak aj oveľa dlhšiu životnosť ako papier.

Filtre pre cestné použitie sú konštruované ako priama náhrada originálu a môžu byť použité bez akýchkoľvek ďalších modifikácií palivového systému. Kombinácia viacerých vrstiev peny s rôznou pórovitosťou fungujú filtre ako sito na zachytenie rôzne veľkých čiastočiek unášaných vzduchom cez filter.

V súčasnosti dodáva spoločnosť Pipercross filtre pre pretekárske tímy Suberbike, Supersport aj Superstock a je oficiálnym sponzorom série pretekov Triumph 675 Triple Challenge.